15-16 вересня 2016 Львів, Україна, вул. Івана Пулюя, 36
Спонсори

Всеукраїнський дегустаційний конкурс крафтового пива «Рівняння на кращих 2016» вперше відбувся у Львові

23.09.2016, 16:52

 Яке воно, українське крафтове пиво? Відповідь на це питання дали експерти, які оцінювали зразки крафтового пива українських пивзаводів, міні-пивоварень і домашніх броварень з різних областей України.
14 вересня, напередодні Другого Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів, вперше відбувся Всеукраїнський Дегустаційний конкурс крафтового пива «Рівняння на кращих 2016», де авторитетна дегустаційна комісія оцінила кращі зразки крафтового пива України. Місцем проведення конкурсу стало один з найуспішніших закладів України - ресторан галицької кухні «Голодний Микола», від Головного партнера формуючи - ресторанної мережі Kumpel Group.

Крафтове пивоваріння стрімко розвивається в Україні і завойовує любов споживачів. Талановиті пивовари створюють нові оригінальні смаки пива, як на основі класичних технологій, так і використовуючи нові методики та інгредієнти, впроваджуючи у виробництво інновації.

До складу журі конкурсу увійшли пивовари-фахівці в крафтовому пивоварінні, представники торговельних і ресторанних мереж. Думку споживачів висловлювали журналісти і представники технологічних компаній. Серед головних експертів - директор Першого Дніпровського заводу Дмитро Некрасов, директор пивоварні «Кумпель» Тарас Фалик, головний пивовар ресторану-пивоварні «Театр пива «Правд» Корі Мак-Гіннесс, голова Львівської спільноти бірофілів Андрій Федорович, а також представник компанії Concept Glass Вікторія Кордон, генеральний директор компанії Donau Lab Володимир Пашко, засновник проекту «Форум пивоварів і рестораторів», співзасновник міжнародного спеціалізованого інформаційно-видавничого проекту «Технології та Інновації» Катерина Конєва.
Дегустаційну комісію очолила експерт-дегустатор міжнародного класу, автор 200 рецептур лікеро-горілчаних виробів, к.т.н., академік Української Технологічної академії, доцент інституту післядипломної освіти НУХТ Валентина Попова. Заступником голови дегустаційної комісії став представник Головного партнера Форуму - ресторанної мережі Kumpel Group, директор пивоварні «Кумпель» Тарас Фалик.

Під час закритої дегустації було визначено найкраще пиво в трьох номінаціях: «Краще темне пиво», «Краще напівтемне пиво» ​​і «Краще світле пиво».

Як розповіла голова дегустаційної комісії Валентина Попова, дегустатори оцінювали зразки за такими показниками: колір, прозорість (крім нефільтрованого), аромат, насиченість вуглекислотою (СО2), хмельова гіркота, піноутворення, смак. На жаль, правилами дегустації не була враховано оцінка так званих спеціальних сортів пива.

- Серед спеціальних сортів світлого пива можна виділити такі, як: зі смаком імбиру, а також різними травами (м`ята та інші), медом та інше. Рецептури складу пива розробляють самі пивовари, вони вводять до складу продукту різні інгредієнти, які впливають на специфічний смак спеціального пива. Головне, щоб ці інгредієнти були дозволені до застосування в харчових продуктах.

Організатор Форуму пивоварів і рестораторів Катерина Конєва помітила:

- Ми плануємо проводити оцінку цих та інших категорій пива на наступному Міжнародному дегустаційному конкурсі крафтового пива, який відбудеться навесні наступного року.

За словами Валентини Попової, органолептична оцінка пива традиційно проводиться по 25-бальній шкалі, згідно з офіційно прийнятими нормами. Але організатори можуть прийняти рішення проводити дегустацію за 10-ти бальною, 30-ти бальною або 100-бальною шкалою.

Голова дегустаційної комісії Валентина Попова:

- З 29 перевірених комісією зразків світлого пива, найкраще - це пиво Pale Ale, яке представила пивоварня «Кант» з міста Рівне. Цей зразок пива мав класичне виражене хмелеві насичення, легкий злагоджений аромат і тонкий гармонійний смак. Я рада, що всі дегустатори високо оцінили це пиво, і воно зайняло перше місце в категорії «світле пиво». Також мені дуже сподобалося «Жигулівське світле» від Ізмаїльської пивоварні - прекрасне високоякісне пиво. Ще хотілося б відзначити як одне з кращих «Медове світле», яке виробляє міні-пивоварня «Ягер». У категорії «темне пиво» ​​мені дуже сподобалося пиво Herbal Ale від «Солом`янській броварні». Темне пиво має бути оксамитовим, щільним, мати злагоджений смак - некислий і несолодкий. Цьому зразком майже всі члени комісії поставили високу оцінку. Напівтемне пиво на ринку України з`явилося недавно і ще завойовує свого споживача. З цієї групи мені найбільше сподобалося «Янтарне з імбиром напівтемне» від пивоварні «Make beer». І члени комісії дали цим зразком найвищу оцінку. До речі, хотілося б побачити це пиво в світлому варіанті. В цілому, на дегустації було представлено пиво на будь-який смак. Тепер ми можемо з упевненістю сказати, що малі броварні цілком можуть конкурувати з великими заводами, завойовуючи любов споживачів.

Заступник голови дегустаційної комісії, директор пивоварні «Кумпель» Тарас Фалик:

- Я вперше брав участь в дегустаційної комісії, це був для мене цікавий досвід. Було складно оцінювати мікс різних сортів пива. Мені дуже сподобалося зразки пива - переможці конкурсу, особливо зразок, який представила «Солом`янська броварня», я відразу його впізнав і поставив найвищу оцінку - Stout темне. Також сподобалося пшеничне і імбирне пиво від пивоварні «Make beer» Оцінюючи зразки, я в першу чергу звертав увагу на збалансований аромат і чистий смак, без сторонніх тонів і післясмаку. В Україні вже багато гідних виробників крафтового пива, якість якого набагато вища, ніж промислових заводів. Але працювати нам усім є над чим, потрібно вдосконалюватися.

Голова Львівської спільноти бірофілів Андрій Федорович:

- Дегустаційний конкурс крафтового пива ще раз довів, що в Україні цей вид пінного напою стрімко розвивається. Найбільш мені сподобалося пиво-переможці - Ale Bierwelle Bitter напівтемне (Будинок пива і м`яса «Хряк»), Pale Ale світле ( «Кант») і Stout темне ( «Солом’янська броварня»).

Директор Першого Дніпровського заводу Дмитро Некрасов:

- На дегустаційному конкурсі потрібно розділити сорти світлого пива і окремо оцінювати різні стилі. Найбільш сподобалися зразки-переможці. Наприклад, пиво «Солом`янської броварні» я одразу впізнав, так як я свого часу розробляв його рецептуру. Було цікаво спробувати пиво з різних куточків України. І тепер я можу з упевненістю сказати, що цей напій має великі перспективи.

Як пояснила Валентина Попова, фахівці не поділяють пиво на сорти, але за бажанням членів комісії, на наступній дегустації зразки будуть оцінюватися за декількома категоріями: світле ель, світле лагер, світле пшеничне, світле нефільтроване, світле спеціальне (з різними добавками) і т. д.

Результати дегустаційного конкурсу були оголошені після ділової частини форуму.

Переможцями стали - «Краще світле пиво» ​​- Pale Ale, світле, пивоварня «Кант» (м.Рівне), «Краще темне пиво» ​​- Stout темне, «Солом`янська броварня», (м Київ) і «Краще напівтемне пиво» ​​- Bierwelle Bitter напівтемне, Дім пива і м`яса «Хряк» (м.Чернігів).

Свої зразки пива для участі в дегустаційному конкурсі, а також для презентації на фуршеті представили такі виробники: Подільська пивоварня «Укр-кег» (м.Хмельницький), паб «Pivobar» (м.Харків), гастропаб «Father» (м.Рівне ), ресторан-пивоварня «Панорама» (м.Полтава), пивоварня «Make beer», Кілійська пивоварня (м Кілія, Одеська область), пивоварня «Кант» (м.Рівне), пивоварня «У сестер» (с. Лобкова Балка, Полтавська область), Ізмаїльська пивоварня (м.Ізмаїл), міні-пивоварня «Волинський Бровар» (м Березне, Рівненська область), ресторан-пивоварня «Люстдорф» (м.Одеса), міні-пивоварня «Ягер» (м . Івано-Франківськ), крафтова пивоварня HOTT`S (с. Хотянівка, Київська область) «Солом`янська броварня» (м.Київ), «Калуш Бровар Дистрибьюшн» (м.Калуш Івано-Франківська область), міні-пивоварня «Burgomistr» (м. Львів), Дім пива і м`яса« Хряк »(м.Чернігів).

Міжнародний дегустаційний конкурс крафтового пива за участю міжнародних експертів відбудеться в рамках третього Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів, в квітні, в місті Києві.

Генеральним юридичним партнером Міжнародної конференції пивоварів і рестораторів виступила патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери».

Ексклюзивним партнером виступив Міжнародний виставковий проект Brau Beviale 2016 і Beviale Moscow 2017.

Медіа-підтримку міжнародної конференції надали телекомпанія «Перший Західний», медіа-хаб «Твоє місто», Водочный редакторЪ, Restaurant NEWS EU, журнал «Академія гостинності», сайт громадської журналістики «Колона», портал Buziness Zavarnik, рекламно-інформаційне агентство «МедіаКомпас Україна".
Конференція пройшла за активного сприяння Гільдії крафтових пивоварів України, на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Організатор конференції - міжнародний інформаційно-видавничий проект «Напої. Технології та Інновації» висловлює щиру подяку головному діловому партнерові -« Kumpel` Group» і ресторану галицької кухні «Голодний Микола» за організацію дегустаційного конкурсу на вищому рівні.