12-13 квітня Ресторан «Трипільське сонце» Київська обл., 27 км Новообухівської траси
Спонсори

«The Best Season Craft - 2018»: стали відомі переможці Народної дегустації пива

25.04.2018, 14:38

Народна дегустація крафтового пива українських виробників відбулася в рамках П`ятого Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів 12 квітня. Всі учасники заходу могли продегустувати надані пивоварнями, ресторанами-пивоварнями і домашніми пивоварами зразки (наосліп), і віддати свій голос за вподобане пиво. З 47 зразків хмільного учасники дегустації (близько 200 чоловік!) вибрали три кращих. І ми готові розповісти про кожен з них!

Як підкреслила організатор, співзасновник проекту «Технології та Інновації» Катерина КОНЕВА, метою Народної дегустації було не тільки визначити кращі сорти пива від учасників Форуму, а й створити спільними зусиллями якусь планку якості для всіх крафтових пивоварень, сформувати точку відліку: «І цього вдалося досягти, хоча результати були дещо несподіваними».

Підтримали ідею Народної дегустації 18 крафтових пивоварів з різних куточків України, багато з яких привезли кілька видів свого пива. Серед них: First Dnipro Brewery, «Кумпель», «Галицький бровар», «Еліт Еко», «Father brewery», «КАНТ», «Solodok», «Хотянівська броварня», «Козацька броварня», «Bargomistr», «Волинський бровар »,«НАЖИВО»,«Два пивовара», Полтавський пивзавод, Forest brewery й інші пивоварні та домашні пивовари. Сорти і стилі пива були різні: Imperial Stout, Milk Stout, Stout, Amber Ale, Lager, IPA, Premium Pilsner, Weizen, Weizenbock, Golden Ale.

Кожен бажаючий учасник Форуму - пивовар, ресторатор, представник компанії-виробника технологій, техніки, сировини та інших супутніх продуктів, шеф-кухар - пробував зразки наосліп, не знаючи, пиво якого стилю і виробника ховається за номером пляшки. Щоб проголосувати за кілька найсмачніших напоїв, для кожного учасника дегустації були передбачені жетони.

- Фактично збулася мрія моя - провести в Україні саме споживчу дегустацію пива. Це формат, який я підтримую, і вже давно і успішно реалізую в сфері міцних напоїв, - ділиться враженнями сомельє, автор «Пивоколонка» Сергій ШЕВИРЬОВ. - Тому така, здавалося б зовні хаотична дегустація, насправді дуже правильна. У подібного роду форматі ти сприймаєш пиво на відчуття. Кожен зразок для тебе абстрагований від попереднього. Це перспективний формат. Коли я приходжу в паб, зовсім не обов`язково в якості аперитиву п`ю лагер, можу почати з темного, а закінчити елем. Як не парадоксально, багато було впізнаваного пива, як мінімум 3 пивоварні я впізнав точно. І чотири зразки, за які я проголосував, були дуже цікаві і несподівано гарні для мене.

Той факт, що деякі українські пивоварні вже досягли повторюваності смаку і якості пива, зазначив і Юрій СЕМЕНОВ, президент Київської Пивної Ліги:

- Я віддав свій жетон переможцю. В цілому, рівень пива був дуже різний, не можу у відриві від стилю сказати. Були потенційно цікаві зразки, були впізнавані. Раджу пивоварам варити пиво і брати участь вже в серйозному конкурсі - East Europen Beer Award 2018, який відбудеться в Харкові 9-10 жовтня!

В результаті кращими пінними сезону стали три пива від трьох різних пивоварів. 1 місце зайняв Мілк Шейк IPA від «Козацької броварні» (Суми), 2 місце - «Імперіал портер» від домашньої пивоварні «Солодок» (Київ), 3 місце - Сезонне IPA від пивоварні «НАЖИВО» (Київ).

Отримувати диплом переможця Народної дегустації вийшов колектив «Козацької броварні» разом з київським пивоваром Віктором ВАЩУКОМ. Співзасновник сумської пивоварні Валерій ЖУКОВ розповів про виробництво та історію успіху Мілк Шейк IPA:

- Нашому ресторану-пивоварні на 300 посадочних місць всього рік. Варимо на 500-літровому обладнанні «Шульц» 4 стандартних сорти: пшеничне, темне, світле на німецькому солоді і світле на українському солоді, а також 1 варіативний сорт. Хміль і солод - німецькі, використовуємо і український солод, дріжджі французькі. Зараз ми знаходимося ще на етапі становлення, в місті пивоваріння не так розвинене, свого пивовара навчали з нуля. Тому періодично запрошуємо досвідчених пивоварів, які ставлять варки, можуть передати цікавий досвід, допомагають, підказують. Так ми запросили Віктора Ващука допомогти зварити щось ексклюзивне, чимось здивувати наших гостей. Він приїхав, зробив дві варки, і так вийшло, що пиво буквально два тижні тому дозріло, і ми вирішили взяти його сюди, на конкурс, разом з ще декількома зразками. Мілк Шейк IPA вийшов дуже насиченим, повнотілим, з  яскравим ароматом і смаком цитрусових.

Увірвався в трійку лідерів на 2-е місце домашній пивовар Іван Зарицький з пивом «Імперіал Портер».

- Вирішив брати участь в Народній дегустації, тому що, чесно кажучи, я не в захваті від більшості пива на ринку. Захотів зварити пиво таким, яким я його бачу. Варив на мікро-пивоварні «Solodok» обсягом 30-літрів. Такі домашні пивоварні виробляються на заводі в Китаї з урахуванням певних вдосконалень, внесених в проект в Україні. У рецепті використовував солод Weyermann, американські та німецькі сорти хмелю, новозеландські дріжджі Mangrove Jack`s. Пиво вийшло м`яке, з кавовими та паленими нотами в смаку і ароматі, в напої не відчувається спіртозность, - розповідає Іван ЗАРІЦЬКИЙ і додає, відповідаючи на питання, як вдалося обійти на конкурсі серйозні пивоварні: - Коли ти вариш пиво вдома, то не сильно замислюєшся на рахунок його собівартості. Вариш для себе, не на продаж. А, на жаль, деякі великі пивоварні знецінюють ринок пива, здешевлюють рецептуру і намагаються дешевше його продати.

Бронзу Народної дегустації за Сезонне IPA засновник ресторану-пивоварні «НАЖИВО» Дмитро ПАЗЕНКО прокоментував так: «Заслужено, своєчасно, дуже приємно і безперечно завдяки роботі всієї команди, особливо пивовара Олександра Руденко».

- У чому секрет нашого Сезонної IPA? Прагнули отримати якісний продукт, зі збалансованим смаком і ароматикою. У рецепті використовували 4 сорти хмелю: Mandarina Bavaria, Mosaic, Galaxy, Citra. При цьому були додані певні сиропи - малиновий і вишневий. Відповідно, отримали цитрусові, хвойні, частково фруктові тони в ароматі і смаку, - ділиться пивовар «НАЖИВО» Олександр РУДЕНКО.

Відзначимо, Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award 2018 буде проводитися протягом двох днів 9 і 10 жовтня в Харкові, за підтримки Головного Організаційного партнера - Сім`ї ресторанів AltBier. До участі запрошуються пивоварні підприємства і пивні бренди будь-якого масштабу: від крупних національних виробників пива до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, міні-пивоварень і контрактних пивоварів, як українські, так і з-за кордону. Оголошення результатів конкурсу та вручення нагород відбудеться 10 жовтня 2018 року в рамках VI Міжнародного форуму пивоварів і рестораторів в Харкові, в ресторані AltBier (Сумський ринок). Детальніше про умови East European Beer Award 2018 - тут.